Çevreci Eczacılar Kooperatifi
 
 
 
 
 
 Engelsiz İlaç Projesi

ENGELSİZ İLAÇ PROJESİ GÖNÜLLÜ ECZANE BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ...

(Şuanda sadece proje pilot ili olan İzmir'deki eczaneler gönüllü üye olabilmektedir)

KAYITLI ECZANE HASTA TAKİP PORTALI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

Görme engelli vatandaşlarımızın ilaç kullanımında karşılaştıkları güçlükleri ve sağlık risklerini ortadan kaldırmak amacıyla 2013 yılında oluşturulan bir projedir.

Projemiz, sadece şuan için pilot il olan İzmir ilindeki tüm eczanelere, gönüllü üyelik formunu doldurmak şartı ile açıktır. Daha sonra tüm Türkiye' deki eczanelere yaygınlaştırılması planlanmaktadır.
 

Projenin Aldığı Ödüller

Bu proje, 2013 yılı Altın Havan Ödülleri' nde Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü' nü, 2014 TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödüllerinde ise Büyük Ödül' ü kazanmıştır.

Proje Ortakları

İzmir Kent Konseyi
EDAK
Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
İzmir Çağdaş Görmeyenler Derneği

PROJEDE KULLANILAN MATERYALLER
 
Etiket Cihazı ve Sesli Kutu
Proje gönüllüsü olmak için işlemlerini tamamlayan bir eczaneye gönüllü formunu doldururken, belirttiği miktarda sesli kutu ve yanında kabartma harflerle basılmış numara etiketleri ulaştırılır.

Proje gönüllüsü bir eczaneye ilacını almaya gelen görme engelli vatandaşlarımızın, eczaneden aldığı ilaç kutu sayısı veya kullandığı ilaç sayısı kadar, yurtdışından getirtilen etiket cihazları kullanılarak eczaneye verilecek olan kabartma harfli numaralar basılmakta ve bu etiketler ilaç kutuları üzerine sırasıyla yapıştırılmaktadır.
Proje için özel üretilmiş bu sesi kutulara, hastanın aldığı ilaçlarının tüm bilgileri (ilaç adı, son kullanma tarihi, kullanım talimatları vb) ilaç kutusu üzerine yapıştırılan numara sırasına göre eczacısı tarafından kaydedilmektedir. Sesli kutular, görme engelli hastaya ücretsiz olarak verilmektedir.

 

 

Engelsiz İlaç Projesi' nde gönüllü eczane olarak yer alan eczane listesi için tıklayınız...

 

Posta Adresi: Karacaoğlan Mah. 6173 Sok. No:4 Işıkkent Bornova / İZMİR
Resmi Adres: Vali Rahmi Bey Mah. Menderes Cad. No: 145/C Buca /İZMİR
Telefon: 0506 147 9083- 0232 487 3246